Jak wybrać dobry krem z filtrem pod makijaż?

Jeśli planujesz spędzić cały dzień na słońcu, ważne jest, aby chronić swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nie wystarczy jednak po prostu nałożyć krem z filtrem i czekać, aż szkody zostaną wyrządzone – musisz upewnić się, że maksymalnie zwiększasz swoją ochronę. 

Filtry przeciwsłoneczne składają się z substancji chemicznych, które reagują z promieniami słonecznymi, aby chronić Cię przed niebezpiecznym promieniowaniem UV, ale wiele z nich zawiera różne składniki, które służą różnym celom. Na przykład oktokrylen i awobenzon to dwie substancje chemiczne stosowane w wielu popularnych balsamach SPF, ale obie działają inaczej i lepiej chronią przed niektórymi rodzajami promieniowania UV niż innymi.

Co sprawia, że krem z filtrem przeciwsłonecznym nadaje się pod makijaż?

Kiedy używasz kremu z filtrem pod makijaż, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Potrzebujesz czegoś z wysokim SPF (który dobrze chroni przed promieniami UVA i UVB), abyś mogła polegać na tym filtrze przy nakładaniu go na całą powierzchnię. Powinien być również lekki, aby nie przeszkadzał w nakładaniu makijażu, ponieważ prawdopodobnie będziesz nakładać na niego kolejne warstwy podkładu. Ponadto, jeśli jest tłusty lub ciężki – zwłaszcza jeśli ma silny zapach – może potencjalnie zatkać twoje pory lub zrolować Twój podkład. Warto zatem przetestować lub popytać ludzi, którzy dany krem używali. Więcej o kosmetykach i pielęgnacji znajdziesz na stronie https://clothy.pl/ .

Możesz również polubić…