Jak szybko zasnąć?

Masz problemy z zasypianiem? To nie jest niespodzianka. Nasze życie jest wypełnione rozproszeniem uwagi i przerwami, które nie pozwalają nam na spokojną drzemkę, więc to naturalne, że czujesz się sfrustrowany, jeśli nie możesz zasnąć. Jednak następnym razem, gdy będziesz się wiercić i obracać, nie przeklinaj swoich problemów. Zamiast tego wypróbuj następujące wskazówki dotyczące szybkiego zasypiania.

  1. Odpuść sobie zmartwienia. Martwienie się o to, że nie możesz zasnąć, tylko to utrudnia. Możesz myśleć, że nie możesz przestać się martwić, ponieważ masz zbyt wiele rzeczy na głowie, ale w rzeczywistości twoje myśli będą wędrować mniej, jeśli po prostu odpuścisz sobie martwienie się całkowicie.
  2. Ustal rutynę na czas snu. Twoje ciało ma naturalny cykl czujności i zmęczenia – pomaga honorować ten cykl, idąc do łóżka o tej samej porze każdej nocy i budząc się o tej samej porze każdego ranka. Posiadanie spójnego harmonogramu snu pomaga organizmowi przygotować się do snu, co ułatwia szybkie zasypianie.
  3. Ruszaj się wcześnie w ciągu dnia. Aktywność fizyczna jest znana z energetyzowania ludzi, więc spróbuj zaangażować się w jakieś wysokoenergetyczne ćwiczenia na początku dnia, takie jak chodzenie lub bieganie.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .

Możesz również polubić…