Jak dbać o cerę trądzikową w słoneczne dni?

Stworzenie rutyny pielęgnacyjnej dla skóry trądzikowej jest ważne w okresie letnim, aby zapobiec powstawaniu wyprysków i innego rodzaju podrażnień. Aby to ułatwić, oto kilka wskazówek:

1- Umyj twarz dwa razy dziennie antybakteryjnym mydłem lub żelem. Pomoże to utrzymać pory w czystości i usunąć brud i oleje, które mogą zatykać pory skóry.

2- Pod makijaż nałóż krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zaleca się stosowanie przynajmniej SPF 30. Pamiętaj, aby nakładać go ponownie co dwie godziny, zwłaszcza jeśli często pływasz lub pocisz się.

3- Na krem z filtrem przeciwsłonecznym nałóż krem nawilżający. Aby zapobiec wysuszeniu skóry, wybierz żel aloesowy lub balsam.

4- Jeśli chcesz używać makijażu, zastosuj go po porannej rutynie, aby uniknąć zatykania porów i powodowania trądziku z powodu uwięzionego oleju i bakterii z produktów do makijażu. Pamiętaj, aby zmywać makijaż często, ponieważ bakterie mogą rosnąć w nim w czasie – najlepiej zrezygnować z niego całkowicie.

5- Pij codziennie dużo wody, aby pozostać nawodnionym – odwodnienie może powodować wypryski! Unikaj napojów słodzonych, ponieważ mogą one pozostawić Cię odwodnionym lub z jeszcze większymi problemami z trądzikiem!

Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .

Możesz również polubić…