Jak muzyka wpływa na nasz nastrój?

Wiele osób zakłada, że muzyka jest skuteczna dla poprawy nastroju osoby tylko w krótkim okresie czasu. Jednak badania wykazały, że słuchanie muzyki, którą kochasz może mieć długoterminowy wpływ na Twój nastrój. 

Codzienna ekspozycja na muzykę faktycznie kształtuje ścieżki neuronowe i synapsy w mózgu, a te ścieżki mogą stać się bardziej wydajne przy wielokrotnym użyciu. Mózg potrzebuje około sześciu tygodni, aby wyrobić sobie nowy nawyk, więc jeśli codziennie słuchasz swojej ulubionej muzyki, zaczniesz zauważać różnicę w swoim nastroju i łatwiej będzie Ci wejść w dobry nastrój, kiedy będziesz tego potrzebować.

Istnieje kilka sposobów, w jaki możesz wykorzystać te informacje, aby poprawić swój nastrój:

Jeśli są pewne piosenki, które zawsze wprawiają cię w dobry nastrój, odtwarzaj je częściej, albo na komputerze, albo kiedy jesteś poza domem – zrób z tego styl życia!. Nie musisz wydawać pieniędzy na wymyślne słuchawki, jeśli będziesz tylko w domu – możesz pobrać każdą piosenkę za darmo ze stron takich jak YouTubelub Soundcloud!

Kiedy czujesz się przygnębiony, włącz swoje ulubione piosenki i tańcz po domu lub idź na spacer na zewnątrz (pamiętaj, aby nie tańczyć podczas jazdy!). To sprawi, że twoja krew będzie się poruszać, a jednocześnie wprowadzi cię w dobry humor. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .

Możesz również polubić…