Czym są refleksy na włosach?

Podkreślanie włosów polega na pobieraniu małych fragmentów włosów, nakładaniu na nie koloru, a następnie splataniu lub zszywaniu ich z powrotem. Jeśli masz podkreślone włosy, będzie to wyglądać tak, jakby kolor włosów zmieniał się naturalnie między ciemnymi i jasnymi odcieniami.

Proces ten jest wykonywany przez stylistę przy użyciu barwnika lub rozjaśniacza, aby zablokować naturalny kolor włosów i nałożyć nowy odcień. Można uzyskać różne kolory: niektórzy styliści preferują efekt dwóch tonów (co sprawia, że wygląda się jak luksusowe fale godne plaży), podczas gdy inni używają wielu kolorów, aby uzyskać efekt ombre (co sprawia, że wygląda się jak kilka różnych kolorów zmieszanych ze sobą).

Większość osób zaczyna od swojego naturalnego koloru włosów, a następnie robi pasemka, jeżeli chce uzyskać bardziej ekstremalną zmianę. Są jednak kobiety, które decydują się na przejście od naturalnego koloru do pasemek – proces ten trwa zazwyczaj dłużej niż jedna wizyta. Styliści mogą również zaplatać kosmyki włosów w warkocze lub korowody, aby w modny sposób włączyć jasne kolory do swojej stylizacji. Więcej na temat fryzur znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .

Możesz również polubić…