Jakie efekty dają regularne peelingi?

Prawda jest taka, że tak naprawdę nie wiemy, jakie są długoterminowe efekty złuszczania naskórka, ponieważ nie przeprowadzono wielu badań, które by je prześledziły. Wiemy natomiast, że codzienne pocieranie twarzy peelingiem nie jest dla niej dobre – jest on po prostu zbyt szorstki do wielokrotnego użytku, zwłaszcza że większość peelingów jest wykonana z syntetycznych cząsteczek na tyle małych, że mogą przebić się przez najbardziej zewnętrzną warstwę skóry do skóry właściwej, co może wywołać stan zapalny i uszkodzić naczynia włosowate.

Chociaż korzyści ze złuszczania są oczywiste, regularne złuszczanie może być szkodliwe dla skóry, jeśli jest wykonywane nieprawidłowo. Najczęstszym błędem jest zbyt mocne szorowanie, co może powodować podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet pękające naczynka. Ważne jest również, aby używać produktu odpowiedniego dla Twojego typu skóry, więc porozmawiaj z dermatologiem o tym, czego powinnaś używać, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Pamiętaj też, że nie należy przesadzać – choć regularny peeling poprawi strukturę Twojej skóry, nie zastąpi ono profesjonalnych zabiegów ani innych form pielęgnacji.

Czy to oznacza, że nie powinnaś regularnie złuszczać skóry? Absolutnie nie! Oznacza to jedynie, że należy robić to we właściwy sposób. Używając łagodniejszych produktów i stosując je prawidłowo, możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z regularnego złuszczania, zachowując zdrową i szczęśliwą skórę. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://prettyfe.pl/ .

Możesz również polubić…