Jakie systemy bezpieczeństwa warto mieć w samochodzie?

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów do rozważenia przy zakupie samochodu. Istnieje wiele funkcji, które można dodać do samochodu, aby uczynić go bezpieczniejszym, i ważne jest, aby zrozumieć, co każda z tych funkcji robi przed dokonaniem zakupu. Wszystkie wymienione poniżej systemy bezpieczeństwa warto mieć w samochodzie.

ABS

System zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS): System ten został zaprojektowany, aby zapobiec poślizgowi lub zablokowaniu kół podczas ostrego hamowania. Automatycznie zmniejsza moc przekazywaną do kół i może znacznie poprawić zdolność do zatrzymania się w sytuacji awaryjnej.

Kontrola trakcji 

System ten aktywnie reguluje moc przekazywaną do kół, aby zapobiec nadmiernej sterowności podczas gwałtownych manewrów. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz tendencję do zbyt szybkiego pokonywania zakrętów lub nie masz wystarczającego doświadczenia w jeździe po mokrej nawierzchni.

Elektroniczna kontrola stabilności

System ten działa zapobiegając poślizgom i nadmiernej sterowności, jednocześnie współpracując z kontrolą trakcji, aby pomóc utrzymać samochód na drodze. Jest to szczególnie przydatne dla kierowców, którzy nie mają wystarczającego doświadczenia w jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych lub na oblodzonych, krętych drogach.

Boczne poduszki powietrzne

Te boczne kurtynowe poduszki powietrzne zostaną rozwinięte, jeśli Twój samochód będzie uczestniczył w kolizji bocznej. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/

Możesz również polubić…