Jak sobie poradzić z bólem pleców w ciąży?

Podczas ciąży w organizmie zachodzi wiele zmian fizycznych; jedną z nich jest powiększenie się brzucha, co powoduje obciążenie mięśni pleców. Niektóre kobiety odczuwają również ból w biodrach i dolnej części pleców w czasie ciąży z powodu ciężaru rosnącego dziecka, które naciska na miednicę. Czynności fizyczne, które wymagają pochylania się, podnoszenia i skręcania mogą pogorszyć ból pleców w czasie ciąży.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z bólem pleców podczas ciąży są ćwiczenia i rozciąganie. Ćwiczenia takie jak brzuszki, skłony miednicy, skłony boczne i rozciąganie pośladków mogą pomóc złagodzić ból pleców podczas ciąży. Ćwiczenia te ujędrnią Twoje mięśnie i przygotują je do porodu. Ważne jest jednak, aby skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do jakiegokolwiek programu ćwiczeń, ponieważ może to wiązać się z pewnym ryzykiem w zależności od tego, jak daleko jesteś w ciąży.

Innym sposobem na złagodzenie bólu pleców podczas ciąży są ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia rozciągające pomagają poprawić elastyczność, która jest niezbędna do łatwiejszego poruszania się podczas porodu. Ćwiczenia rozciągające pozwalają również na to, aby dziecko miało więcej miejsca w Twoim brzuchu, jednocześnie unikając nacisku na obszar miednicy lub na mięśnie pleców, co mogłoby spowodować dalszy dyskomfort dla Twojego ciała. Więcej o macierzyństwie znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .

Możesz również polubić…