Jak zaoszczędzić na podróży?

Samodzielne organizowanie podróży jest o wiele tańsze niż korzystanie z usług biura podróży lub touroperatora, ale głównym problemem, z którym się spotkasz, jest brak informacji o podróżach dostępnych dla Ciebie.

Jeśli planujesz wyjazd gdzieś, gdzie nie ma utartych szlaków, nie będzie zbyt wielu informacji dostępnych w książkach lub innych mediach. Kiedy planujesz swoją podróż, najpierw dowiedz się, co jest wymagane w zakresie dokumentów i formalności. Podróżowanie z paszportem nie wystarczy; wiele krajów wymaga również posiadania wizy, zanim wpuszczą Cię do kraju. W niektórych przypadkach można ją uzyskać w miejscu wjazdu do kraju, ale w innych można ją załatwić tylko przed przyjazdem, co oznacza, że jeśli planujesz odwiedzić wiele krajów podczas jednej podróży, możesz potrzebować kilku wiz. 

Kolejnym sposobem są utostopy. Chociaż autostop jest powszechnym sposobem podróżowania, istnieje wiele błędnych przekonań na jego temat. 

Względy bezpieczeństwa:

-Zawsze informuj kogoś o swoich planach podróży i kiedy planujesz wrócić. Posiadanie planu podróży lub harmonogramu może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo.

-Spróbuj zbadać obszar, z którego będziesz podróżować autostopem. Nie chcesz stać w niebezpiecznym miejscu, jak to możliwe.

-Planowanie trasy z wyprzedzeniem może również pomóc znaleźć bezpieczeństwo w liczbach dla wszelkich długich dystansów, które musisz iść.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://tiptors.pl/ .

Możesz również polubić…