Czy warto nosić odzież termoaktywną latem?

W zimie odzież termiczna może być ratunkiem – zwiększa ona ciepłotę ciała, utrzymuje ciepło nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje mróz, a nawet pomaga izolować ciało od zimnej ziemi. Jednak wraz z nadejściem cieplejszych temperatur i słonecznych dni w lecie, nie jest już tak jasne, czy nadal warto zakładać odzież termiczną.

W niektórych sytuacjach noszenie odzieży termicznej może rzeczywiście mieć sens – na przykład dla tych, którzy pracują na zewnątrz lub spędzają dużą część swojego czasu w miejscu, gdzie jest po prostu wystarczająco chłodno, aby zapewnić sobie ochronę przed chłodem. Dla innych jednak istnieją lepsze wybory, które będą bardziej wygodne, a jednocześnie równie skuteczne.

Główną korzyścią z noszenia koszulki termicznej jest jej zdolność do odbijania ciepła ciała – ale ta korzyść zaczyna zanikać, gdy temperatura powietrza wzrośnie powyżej 60 stopni. W tym kontekście polegasz tak naprawdę na koszulce, aby nie było Ci za gorąco, co może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego w wyższych temperaturach, ponieważ będzie ona izolować Twoje ciało od ciepła na zewnątrz, zamiast pozwalać skórze oddychać i wypacać nadmiar ciepła. Jeśli natomiast założysz lekką koszulę zapinaną na guziki z tank topem pod spodem i połączysz ją z szortami lub lekkimi spodniami, osiągniesz podobne rezultaty, nie będąc przy tym obciążonym przez ciężką odzież.

Z drugiej strony różnica polega na tym, jak szybko wilgoć jest odprowadzana od skóry. Bawełna ma tendencję do zatrzymywania wilgoci przy ciele i może sprawiać wrażenie ciężkiej po ćwiczeniach lub w gorący dzień. W przeciwnym razie możesz czuć się bardziej niekomfortowo, niż gdybyś nie miał na sobie żadnych ubrań! Odzież termiczna jest lekka, a jednocześnie zapewnia ochronę poprzez odprowadzanie wilgoci od skóry na bardziej oddychającą powierzchnię. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .

Możesz również polubić…