Czy podczas treningów konieczne są suplementy?

Niektóre suplementy są po prostu niezbędne podczas treningu. W rzeczywistości wielu z nas prowadzi styl życia bez suplementów, a mimo to jesteśmy w stanie utrzymać nasze zyski i stać się silniejsi. 

Najważniejsze suplementy dla zawodników to te, które pomagają w regeneracji i syntezie białek, co oznacza, że organizm sam się leczy (co może się zdarzyć nawet wtedy, gdy ktoś nie bierze żadnych suplementów). Ale dla tych, którzy chcą wyjść poza to, istnieje wiele innych kategorii suplementów, które nadal można uznać za opcjonalne.

Jest to szczególnie prawdziwe w miarę postępów w karierze podnoszenia ciężarów. Kiedy dopiero zaczynasz i chcesz zdobyć masę mięśniową, koktajle białkowe, kreatyna, BCAA, olej rybny, multiwitaminy i pre-workout’y będą dla ciebie pomocne. Ale po osiągnięciu punktu, w którym twoim głównym celem jest przyrost siły – co oznacza, że podnosisz ciężary 3-5 razy w tygodniu z naciskiem na poprawę siły w czasie – powinieneś być w stanie obejść się bez wszystkich z nich. Możesz zdecydować się na używanie niektórych lub wszystkich z nich, jeśli pomagają one w wydajności lub regeneracji lub jeśli są tym, do czego twoje ciało przyzwyczaiło się podczas treningu. Więcej podobnych artykuów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .

Możesz również polubić…