Jakie zioła posadzić w ogrodzie?

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, możesz być zdezorientowany co do tego, które zioła najlepiej rosną w Twoim domowym ogrodzie. W końcu jest ich wiele do wyboru! Dlatego stworzyliśmy listę 10 najlepszych ziół, które każdy może uprawiać i cieszyć się nimi.

-Mięta 

Mięta jest idealnym ziołem, jeśli chcesz czegoś szybko rosnącego, co nadal daje wspaniałe rezultaty. Można jej używać do aromatyzowania niemal wszystkiego, a szczególnie dobrze sprawdza się w sałatkach i herbatach.

-Oregano 

Oregano to kolejne wspaniałe zioło, które szybko rośnie i jest odporne. Jest używane w wielu daniach kuchni śródziemnomorskiej, ale również dobrze komponuje się z kurczakiem i rybami.

-Bazylia 

Bazylia jest jednym z najbardziej tradycyjnych ziół i może być używana w wielu przepisach. Bardzo dobrze komponuje się z pomidorami i smakuje wyśmienicie jako dodatek do sosów lub pesto.

-Szałwia 

Szałwia ma wyraźnie pikantny smak i doskonale komponuje się z wieprzowiną lub drobiem, a także z daniami z serem, takimi jak quiche czy lasagna.

-Tymianek 

Tymianek ma subtelny smak, który uzupełnia prawie wszystko, z czym jest gotowany – nawet dobrze komponuje się z warzywami. Znajdziesz go w wielu zupach i gulaszach, ale także w sosach do makaronów, a nawet na pizzy!

Więcej na temat roślin znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .

Możesz również polubić…