Sukienki na lato dla dziewczynki – jakie materiały wybrać?

Sukienka to nieodłączny element dziewczęcej garderoby na wakacje. Kluczowe znaczenie przy wyborze sukienek ma materiał, z którego zostały uszyte. Letnia odzież powinna być przewiewna i przyjemna w dotyku. Na jakie tkaniny warto się zdecydować?

 

Bawełna – synonim komfortu

 

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji ubrań dla dzieci jest bawełna. Bawełnę ceni się za wysoką jakość, nieprzeciętną miękkość i doskonałą wytrzymałość. Tkanina jest odporna na rozciąganie i inne niekorzystne czynniki. Zachowuje swój pierwotny wygląd nawet po wielu praniach. 

 

Na uwagę zasługują również właściwości higroskopijne bawełny, czyli zdolność materiału do wchłaniania wilgoci. Ma to szczególne znaczenie właśnie latem, kiedy maluchy pocą się najmocniej.

 

Bawełna jest przyjazna dla dziecięcej skóry – nie uczula i nie podrażnia. Zapewnia pełną swobodę ruchów.

 

Len – lekko i przewiewnie

 

Alternatywą dla bawełnianych sukienek są te wykonane z lnu. Len to niesamowicie miękki, przyjemny w dotyku materiał, który zapewnia najwyższą przewiewność w upalne, letnie dni. Lniana tkanina doskonale absorbuje wilgoć, pozostawiając skórę suchą. Ponadto nie uczula, a więc jest odpowiednia dla małych alergików. Len jest odporny na tarcie i rozciąganie, działa antybakteryjnie i jest biodegradowalny, co w dzisiejszym świecie ma ogromne znaczenie.

 

Piękne sukienki letnie dla dziewczynek dostępne są na stronie https://famke.com.pl/sukienki-letnie-dla-dziewczynek. Propozycją sklepu Famke są kreacje o różnych krojach, wzorach i kolorach, wykonane z najwyższej jakości materiałów – w tym z bawełny i lnu. Z pewnością znajdziesz w ofercie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Możesz również polubić…