Jak zostać skoczkiem narciarskim?

Jedną z najbardziej przerażających rzeczy w skokach narciarskich jest sama wysokość skoku. Kiedy stoisz na szczycie, możesz zobaczyć w dół skoczni, gdzie wylądujesz i wydaje się, że to strasznie długa droga. Aby pokonać ten strach i dać sobie największe szanse na sukces, trzeba się pogodzić z byciem wysoko.

Jednym ze sposobów na to jest ćwiczenie stania na krześle lub stołku tak, aby oczy były nieco wyżej niż normalnie. Z tego miejsca patrz prosto przed siebie, a następnie powoli przesuwaj wzrok w górę, aż będziesz mógł zobaczyć ponad górą i spojrzeć w dół poniżej. Kiedy możesz to zrobić bez uczucia zawrotów głowy lub dyskomfortu, opanowałeś jedną technikę uzyskiwania komfortu z bycia na wysokości.

Następnie znajdź gdzieś w pomieszczeniu, gdzie jest wysoki sufit i stań pod nim tak, aby Twoja głowa go sięgała. Teraz zrób kilka kroków do tyłu, tak abyś stał w wygodnej odległości od sufitu. Mając stopy rozstawione na szerokość ramion i lekko ugięte kolana, pochyl się do przodu w talii i spróbuj dotknąć głową sufitu. Możesz być zaskoczony, jak daleko możesz się od niego oddalić, zanim go dotkniesz! Kiedy poczujesz, że opanowałeś tę umiejętność, zbliż się do sufitu i powtarzaj to. Jak przyzwyczaisz się do ruchów, zapisz się na zajęcia  i zacznij skakać na prawdziwej skoczni ze sprzętem! Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .

Możesz również polubić…